21 декември 2014 г.

Да се преместиш в нов дом - 12 правила, които ще намалят стреса

Местенето в нов дом може да е трескаво време за всяко семейство. Има толкова много неща за съобразяване, че лесно ще изпуснете нещо от погледа си. Разопаковането на багажа не е единственото нещо, за което трябва да се притеснявате. Проблемите, които ви очакват в новото жилище могат да варират от финансови проблеми до прекарване на кабелна телевизия, например. В основата на намаляването на стреса при разпакетирането и подреждането на новото място е добрата организация. За да ви помогна искам да ви предложа 12 правила от Hamali.BG, които са професионални хамали. Надявам се, че тези правила ще ви съдействат стъпка по стъпка за постигането на уюта в новия ви дом.

  1. Първото нещо е да смените ключалките. След като сте нови в сградата и квартала едва ли знаете кой друг има ключ от това място. Ако сте купили старо жилище въпросът е ясен – отивате в магазин или виквате ключар. Ако се нанасяте под наем - поискайте от хазяите уверение, че само те имат ключ от дома. Ако не сте съвсем сигурни - по-добре сменете бравата и дайте резервен ключ на хазяите, като настоявате, разбира се, те да поемат разходите по подмяната.
  2. Уверете се, че вашите електроуреди са в изправност след преместването. Ако имате застраховка на имуществото разполагате обикновено с кратък срок да потърсите компенсации за евентуални щети.
  3. Запазете важните документи и квитанции, свързани с преместването ви. Пресметнете всички разходи, които пренасянето ви струва, в т.ч. и малки ремонтни дейности.
  4. Проверете всички системи (електричество, газ, вода и т.н.) в новия дом и вземете незабавни мерки ако някоя от тях не функционира добре.
  5. Запишете децата в новото им училище. Колкото по-скоро децата ви се върнат към нормален дневен график, толкова по-бързо ще дойде и приспособяването към новия им дом.
  6. Направете си “авариен склад” в близост до изхода на дома. Там пазете опасни и отровни вещества и лекарства – далеч от децата и в безопасни за деца кутии или шкафове.
  7. Поставете кибритите, огнеопасните материали и свещите далеч от достъпа на децата – най-добре в чекмедже на високо или в шкаф със заключалка.
  8. Потърсете застрахователни компании за застраховане на дома ви, колата и здравето ви. Уверете се, че имате полица или направете нова, ако нямате. Това е особено важно ако се местите в друга държава.
  9. Погрижете се за финансите си - отворете си сметка в близката банка, ако е нужно.
  10. Информирайте съседите си от старото ви жилище или администрацията в стария ви пощенски клон за промяната на адреса ви. Така ще продължите да получавате кореспонденцията си в новия си дом.
  11. Инсталирайте детектори за дим и пожар. Ако вече има инсталирани такива – сменете им батериите. Купете пожарогасители за кухнята и гаража и ги сложете в сигурни, но достъпни шкафове.
  12. Ако се местите в друг град помолете личния си лекар и зъболекар за анамнези, както и за препоръки за лични лекари в новия град.

След като се нанесете на новото място и завършите с изпълнението на тези инструкции, представете се на съседите си. За кратко време и вие, и вашето семейство ще се почувствате в позната среда и ще се радвате на новите си съседи и приятели.

За повече съвети по опаковането на чупливи вещи и професионално преместване потърсете:

Hamali.BG
бул. Евлоги и Христо Георгиеви 47, 1142 София, България
02 9631233, 0888 2345 19

Няма коментари:

Публикуване на коментар